biyografi ana sayfa başarılar galeri iletişim

yazıların kaymasını istemiyorsanız tıklayın
1978 yılında İstanbul Beykoz'da doğdum. ilk ve orta öğrenimimi Beykozda tamamladım. 1992 yılında, evde elegeçirdiğim Zenith makineyle fotoğraf dünyasına ilk adımımı attım. Bu dönemdeki çalışmalarım daha çok hatıra amaçlı fotoğraflar çekmeye yönelik oldu.

Sonrasında bir süre Zenith makineden uzaklaşıp aileme ait kompak makineyle yanıltıcı fotoğraflar çekmeyi denedim. Bu dönemi "fotoğrafın sadece hatıraları dondurmaktan ibaret olmadığını" anladığım dönem olarak değerlendiriyorum.

1994 yılının sonlarına doğru müziğe olan merakım dolayısıyla özel gitar derslerine başladım. 1999 yılında Caferağa Medresesi´nde (Sultanahmet) klasik gitar öğretmenliğine başladım. Derslerden elime geçen 3-5 kuruşla filmler alıp Zenith makinemle olan arkadaşlığımızın aşka dönüşmesi, artık fotoğrafın hayatımda önemli bir parça olacağını hissettirmeye başladığı dönem oldu.

2000 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldum. Sermaye Piyasası ve Borsa üzerine yüksek lisans yaptım.

Bu arada zenithle yaşadığım fırtınalı aşkı mantıklı bir sevgiye dönüştürmeyi düşündüğümdenmidir bilinmez nihayet fotoğrafla ilgili bir kitap okumaya başladım. Kitaptaki bilgileri okuyup kompozisyonun önemini anladıkça ogüne kadar çektiğim fotoğrafların çok azının başarılı olduğunu anladım.

Bu arada fotoğraf çekmeye devam ediyor her hafta iki film bitiriyor ve merakla banyo sonuçlarını bekliyordum. İlerleyen günlerde objektifle makine arasına taktığım tuvalet kağıdı rulosu sayesinde makro fotoğrafçılık dünyasına ilk adımımı attım.

Sonraki aylarda Eminönünde Polonya pazarından metal kutuda 300mm ve 50mm objektifi ve filtreleriyle sniper tüfeği olan bir zenith makine aldım. O gün yaşadığım heyecanı asla unutamam.

2004 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Klasik Gitar bölümünden mezun oldum. Pozlamadaki avantajlarını anlayınca Zenithden uzaklaşıp o zamanki kız arkadaşım şimdiki eşimin nikon f501 makinesiyle çekimler yapmaya başladım. 2004 yılı kasım ayında askere gittim.

2005 yılında askerden gelince, internetten "html" kodlarını öğrenerek, içinde gitar dersleri barındıran
www.gitardersim.com
adresli amatör bir site oluşturup, 3 milyonun üzerinde ziyaretçiye ulaştım. 2006 yılının Kasım ayında evlendim.

İlk dijital makinemiz kompak yapıya sahip kodak V705 oldu.Sonrasında Fujifilm S6500FD SLRlike (slr gibi) fotoğraf makinesi satınaldık. 2 sene boyunca onunla çekimler yaptım.


2007 yılında ismek fotoğraf eğitimine katıldım. 2008 yılında ismek genel sergisinde iki fotoğrafım sergilendi.


2 sene slr gibi makineyi kullandıktan sonra tam bir dslr makine alma zamanım geldiğine karar verdim.ikinci el bir Pentax K10d fotoğraf makinesi ile Tamron 17-50 objektif satın aldım.

2008 yılından itibaren fotoğraf yarışmalarına katılmaya başladım. Çeşitli yarışmalarda sergileme ve derecelerimoldu.

2011 yılından bu yana Nikon D 7000 ile çekimlere devam etmekteyim...